מי אנחנו

מי אנחנו-

 אוליוובר היא חברה סביבתית. בקיומה היא חותרת לשינוי המצב הקיים. הצלחתה תביא לשינוי. בפעילותה העסקית אוליוובר רואה שתי שורות תחתונות – השורות הכספית והשורה הסביבתית.

באוליוובר אנחנו אוספים גפת זיתים (שאריות תעשיית שמן הזית), שסילוק לא נאות שלה פוגע בקרקע ובמי תהום. אנחנו ממחזרים את הפסולת הזו למוצרי הסקה לקמינים, שהשימוש בהם מפחית את התחממות כדור הארץ לעומת שיטות חימום אחרות, כולל עצים. השימוש במוצרים שלנו פותר בעייה של סילוק פסולת וחוסך את הצורך לכרות עצים.

ואגב, המוצרים שלנו מעולים.

אוליוובר הוקמה לפני 5 שנים על ידי אבי לורבר שחיפש דרכים להפוך פסולות למוצרים. הוא הקים את המיזם בגליל והחל בניסיונות לגבש את החומר לכדי מוצר המתאים לשימוש בעידן המודרני. כאשר אנשים הידועים לשמצה כגנבי עצים רציניים רכשו את כל המלאי בתוך שבוע, הבין אבי שיש לו משהו ממשי. “אם גנבי העצים מוכנים לשלם עבור החומר הזה, אז יש כאן משהו ממשי” מספר אבי והמשיך בתהליך הפיתוח הארוך והמתיש. היום, בידי אוליוובר מוצר הסקה העולה באיכויותיו על עץ.

המטרה

לב פעילותה של אוליוובר היא שיפור איכות הסביבה. ועל כן, באוליוובר איננו עוסקים בשאלה איך אנחנו תורמים לסביבה. ככל שנמכור יותר כך תגדל תרומתנו לסביבה.

רְאִיָה

החזון שלנו הוא לפתח מגוון של פתרונות לבעיות סביבתיות ומתן מענה לצרכים בצורת מוצרים. כאמור, היום אנחנו ממוקדים בגפת זיתים, אבל בוחנים שימושים בפסולות אחרות. היום אנחנו מייצרים גלילי הסקה מגפת, אבל פיתחנו מוצרים נוספים שייצורם התעשייתי יחל בקרוב. הצמיחה העסקית של אוליוובר תבוא משכפול מודל הפעולה שלנו במקומות אחרים בעולם בהם קיימת פסולת חקלאית ללא שימוש. כך, ככל שנגדיל את היקפי הייצור שלנו, נביא תועלת רבה יותר לסביבה.